Dodano 04.03.2024

‘Tarot’ Magdaleny Majewskiej

W Galerii P25 Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku przy ul. Przemysłowej 25 zobaczyć można wystawę prac Magdaleny Majewskiej pt. "Tarot". Autorka ukończyła szkołę w 2018 roku, dyplom broniąc w pracowni specjalizacji technik aranżacji u pani Julity Rzeppki. W ubiegłym roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Na wystawie autorka zaprezentowała osiem prac, które przedstawiają jej autorskie wersje kart tarota. Obrazy Magdaleny Majewskiej są efektem jej zainteresowań ezoteryką i demonologią. Wystawę można oglądać w Galerii P25 przez najbliższe trzy tygodnie.

Dodano 26.02.2024

Magdalena Majewska ‘Tarot’ - zapraszamy na wernisaż do P25

Zapraszamy na kolejną wystawę prezentującą sylwetki absolwentów naszego plastyka. Magdalena Majewska szkołę średnią ukończyła w 2018 roku, dyplom broniąc w pracowni specjalizacji technik aranżacji u pani Julity Rzeppki. W ramach swojej wystawy, po sześciu latach artystka powróci do Słupska z fragmentem swojego aneksu do dyplomu magisterskiego zatytułowanym „Tarot”. Przyjrzymy się zainteresowaniom artystki, które wybiegają z obszaru sztuki w rejony archetypów i tajemnicy. Bliska artystce jest tematyka związana z bogactwem ludzkich emocji. W obrazach emanuje intensywnością, ale również próbuje skłonić widza do głębokiej refleksji, wywołując w pamięci wspomnienia zarówno przyjemne, jak i te mniej komfortowe. Sięga w swojej twórczości po motywy ezoteryczne i odwołania do klimatu horroru.

Magdalena Majewska
urodzona w 1998 roku w Koszalinie.
Jak sama pisze w swoim biogramie, już we wczesnych latach dzieciństwa przejawiała swoje zainteresowania sztuką.
Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza w Słupsku. Studia ukończyła na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Aktywna członkini artystycznego kolektywu „Pół_nocny”. Brała udział w wystawach zbiorowych takich jak: "Kolor, Balans, Połączenie" w galerii sztuki WL4 Mleczny Piotr w Gdańsku, “Młode Malarstwo z Gdańska. Dyplomy 2022-2023” na ASP w Gdańsku, czy "Różnorodność" w Oliwskim Ratuszu Kultury oraz “326 - Wiele Spojrzeń” w Dworku Sierakowskich w Sopocie, “Psychodela vol.2” oraz “Kuhl” w Gdańsku. Ponadto, jej obrazy znalazły się również na indywidualnych ekspozycjach "Nie Takie Małe" w GTPS oraz "Nie Takie Małe Vol.2" w gdańskim pubie Loft.

Magdalena Majewska
‘Tarot’
otwarcie wystawy: czwartek, 29.02.2024, godzina 12:30
Galeria P25
Liceum Sztuk Plastycznych
im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku
ul. Przemysłowa 25, Słupsk
wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00
wystawa trwa do: 22.03.2024

Zapraszamy na otwarcie!

Dodano 22.02.2024

Michał wrócił do szkoły z wystawą

Prace Michała Warmińskiego, absolwenta Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku z 2022 roku, zobaczyć można na wystawie "wz_s02" w Galerii P25, która mieści się w siedzibie LSP przy ul. Przemysłowej. To pierwsza indywidualna wystawa Michała, dzisiaj studenta drugiego roku Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Na ekspozycji znajdują się prace, które Michał Warmiński stworzył na pierwszym i drugim roku uczelni, ale również jego pracę dyplomową, która powstała w ostatniej klasie LSP.

Na wernisażu obecni byli m.in. prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka, dyrektor ZSI Monika Stępnik, przedstawiciele Miejskiej Biblioteki Publicznej, rodzice Michała Warmińskiego i młodzież LSP.

Wystawa "wz_s02" w Galerii P25 czynna będzie do najbliższej środy włącznie.

Dodano 12.02.2024

Michał Warmiński ‘wz_s02’ - zapraszamy na wernisaż do P25

W nowym roku 2024 wracamy do serii prezentacji absolwentów naszego plastyka. Już na najbliższym otwarciu spotkamy się z Michałem Warmińskim, a w końcówce lutego swoje prace zaprezentuje Magdalena Majewska.

Michał Warmiński dyplom w Liceum Sztuk Plastycznych obronił niedawno, bo w 2022 roku w pracowni Aranżacji wnętrz u pani Julity Rzeppki, jednocześnie realizując aneks z rysunku i malarstwa u pana Sergiusza Powałki. W tym samym roku na studia dostał się na kierunek Wzornictwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Stąd osoby zainteresowane jak wygląda praca i przebiega rozwój młodego adepta wzornictwa, ale i przyszli kandydaci na kierunek wzornictwo, mają okazję zobaczyć prace semestralne z pierwszego i drugiego roku studiów wzornictwa z pracowni komunikacji wizualnej, pracowni podstaw projektowania architektury okrętów i zaawansowanych technik prezentacji. Obok projektów, rysunków i technicznych, obiektów opartych na układach zębatych, kinetyce i geometrii, zostanie zaprezentowany również malarski aneks, który już na tamtym etapie edukacji i twórczości Michała, zdradza jego zainteresowanie strukturą materiału, który nie jest wyłącznie nośnikiem, ale budulcem wpływającym na formę obrazu.

Michał Warmiński
‘wz_s02’
otwarcie wystawy: czwartek, 15.02.2024, godzina 12:30
Galeria P25
Liceum Sztuk Plastycznych
im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku
ul. Przemysłowa 25, Słupsk
wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00
wystawa trwa do: 23.02.2024

Zapraszamy na otwarcie!

Dodano 22.01.2024

Dokumentacja wystawy Orońsko 2023

Dodano 14.12.2023

Wernisaż wystawy Orońsko 2023

Dodano 12.12.2023

Zapraszamy na wystawę - Orońsko 2023!

Wystawa poplenerowa prac rzeźbiarskich i ceramicznych klas III Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku otwarcie wystawy: czwartek, 14.12.2023, godzina 12:30
Galeria P25
Liceum Sztuk Plastycznych
im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku
ul. Przemysłowa 25, Słupsk
wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00

Uczestnicy wystawy:

4A
Sofia Aleksandrowicz
Natalia Bartczak
Wiktoria Breza
Gabriela Czernielewska
Hanna Guźniczak
Maja Kwiatkowska
Katarzyna Lisowska
Zuzanna Majcherska
Zuzanna Martyna
Nicole Nowaczewska
Obarska Pola
Pytkowska Julia
Wdówka Natalia

4B
Zuzanna Błaszczyk
Wiktor Boborycki
Alicja Bojakowska
Agnieszka Fordońska
Antonina Gałecka
Zuzanna Grabowska
Martyna Halman
Filip Kozłowski
Oliwia Lemańczyk
Olga Osowska
Marceli Rojek
Magdalena Rut
Natalia Surma
Weronika Tarnowska
Nina Tutka
Julia Wieczyńska
Amelia Zgórska

Dodano 07.11.2023

Dokumentacja wystawy Ingi Levi

Dodano 07.11.2023

Wernisaż wystawy Ingi Levi

Podwójna ekspozycja

Pełnoskalowy atak Rosji na Ukrainę 24 lutego zastał mnie we Lwowie, skąd miałam jechać do karpackiej wsi Kryworiwnya. Rzeczywiście udało mi się wyjechać, cały dzień w drodze spędzając z telefonem w rękach, czytając wiadomości. Kiedy traciłam zasięg patrzyłam przez okno autobusu na spokojne góry, aletak naprawdę nieprzerwanie widziałam przed sobą ekspolzje w miastach Ukrainy, w moim mieście.

Zaczęłam rysować 26 lutego, wykonując jeden rysunek na każdy kolejny dzień wojny. Każda rysunek przedstawia dwa nałożone przedstawienia: ze spokojnego miejsca, w którym jestem i obraz jaki stoi przede mną, kiedy otrzymuję wiadomości z kraju rozdartego wojną.

Czasem zostawiam jedną warstwę obrazu, kiedy wojna przychodzi dosyć blisko do mnie osobiście.

Dodano 17.10.2023

To już było

czwartek, 18.05.2023, godzina 12:30
wystawa czynna w dniach nauki szkolnej od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00

Zapraszamy na otwarcie wystawy Małgorzaty Pawlak i Mikołaja Kowalskiego. Tematem przewodnim jest czas. Artyści przejadą dystans ok. 641 kilometrów z Lublina, aby spotkać się z nami na Pomorzu i opowiedzieć o swojej działalności poruszającej się pomiędzy malarstwem, site-specific – realizacjom wobec określonego miejsca, oraz elektronicznymi i dźwiękowymi instalacjami. Zobaczymy obrazy z dziuplami, roślinami, oraz zegary i prace elektroniczne. Podczas otwarcia zrobimy oprowadzanie, a także porozmawiamy jak żyje się i tworzy na Lubelszczyźnie oraz w samym Lublinie.

Małgorzata Pawlak

Urodzona w 1991 roku w Opolu Lubelskim, od 2007 roku mieszka w Lublinie. Studiowała Malarstwo na Wydziale Artystycznym UMCS, w pracowni profesora Jacka Wojciechowskiego. W roku 2014 obroniła z wyróżnieniem dziekańskim dyplom licencjacki, w roku 2016 otrzymała wyróżnienie za dyplom magisterski. Prezentowała prace na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i kilku indywidualnych, w kraju i za granicą. Brała udział w dwóch programach rezydencyjnych: w Les ateliers des Sœurs Macarons (Nancy, Francja, 2017) oraz w Atelier Salzamt (Linz, Austria, 2019). W 2019 roku za działalność artystyczną otrzymała na Lubelskiej Gali Kultury Nagrodę Okolicznościową. W roku 2020 została laureatką dwóch nagród: Grand Prix na 13. edycji Konkursu im Eugeniusza Gepperta oraz Lubelskiej Nagrody Kulturalnej Żurawie w kategorii Obrazu. Jej działalność artystyczna została także wyróżniona Nagrodą Artystyczną Miasta Lublin (2021). Obecnie jest doktorantką na macierzystej uczelni.

Mikołaj Kowalski

Artysta urodzony w 1991 roku w Lublinie, gdzie mieszka i pracuje. Studiował Malarstwo na Wydziale Artystycznym UMCS w pracowni profesora Jacka Wojciechowskiego. W roku 2014 został nagrodzony wyróżnieniem dziekana za dyplom licencjacki pod tytułem Obraz Przedmiotu, następnie w roku 2016 otrzymał wyróżnienie za dyplom magisterski pod tytułem Farbopłot. Wystawiał swoje prace na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i kilku indywidualnych w kraju i za granicą. Brał udział w dwóch programach rezydencyjnych: Pieńków Art Residency (Lipinki, Polska, 2016) oraz w Les ateliers des Sœurs Macarons (Nancy, Francja, 2017). Był stypendystą kilku programów stypendialnych w tym Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W roku 2016 otrzymał Pierwszą nagrodę Fundacji Marka M. Pieńkowskiego. Rok później zdobył Grand Prix w konkursie Promocje 2017 w Legnicy. W maju 2019 roku na Lubelskiej Gali Kultury otrzymał za działalność artystyczną Nagrodę Okolicznościową. Jest też laureatem Lubelskiej Nagrody Kulturalnej Żurawie w kategorii Obrazu (2021 rok) oraz Nagrody Marszałka Województwa na ogólnopolskim konkursie malarskim Lubelska Wiosna (2023 rok). Obecnie jest doktorantem na macierzystej uczelni.

Dodano 06.10.2023

Fotorelacja z otwarcia wystawy poplenerowej Poddąbie '23!

Wystawa poplenerowa klas II Poddąbie'23 otwarta! Zapraszamy wszystkich serdecznie do odwiedzania Galerii P25 do końca października.

Opiekunowie pleneru: Paulina Grosz i Sergiusz Powałka

Uczestnicy wystawy:
Maria Augustynowicz
Agata Bartczak
Wiktoria Depka Prądzyńska
Weronika Frelik
Kinga Krefft
Marcel Łazarek
Nikola Okunowicz
Kalina Pytkowska
Magdalena Grzegorzewicz
Hanna Rydzewska
Marcin Szcześniak
Faustyna Terefenko
Natalia Trzebiatowska
Maria Engel
Agnieszka Gawęda
Klaudia Goebel
Rozalia Jankowska
Viktoriia Luzhniak
Oliwia Mazurek
Amelia Mimiec
Julia Muchla
Kinga Nowak
Julia Osińska
Amelia Ostapko
Sofiia Podolchuk
Jagoda Polańska
Kamila Sheptytska
Alicja Toczek
Iga Treder

Relacja z wystawy
Marcin Szcześniak, Antonina Gałecka

Dodano 19.09.2023

Zapraszamy na wystawę poplenerową klas II - Poddąbie 23 w Galerii P25

‘Poddąbie 23. Wystawa poplenerowa klas II Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza w Słupsku’
otwarcie wystawy: czwartek, 05.10.2023, godzina 12:30
Galeria P25
Liceum Sztuk Plastycznych
im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku
ul. Przemysłowa 25, Słupsk
wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00
zakończenie wystawy: 26.10.2023

Serdecznie zapraszamy na otwarcie pierwszej wystawy w galerii P25 w roku szkolnym 2023/2024.

"Światło/cień", „Na tle nieba", "Multiplikacja" oraz "Wyrwane z kontekstu" to tematy pleneru malarskiego klas II, który odbył się w Poddąbiu w czerwcu tego roku. Realizacja postawionych przez prowadzących problemów, skłaniała młodzież do poszukiwań odpowiednich motywów oraz kadrów przyrody. Uczestnicy wykonali prace malarskie, a także dokumentacje działań performatywnych i happeningów, które zostaną zaprezentowane na wystawie.

Plener malarski dostarczył uczniom klas II nowych umiejętności warsztatowych. Podczas niespełna tygodniowego pobytu pierwszy raz zetknęli się z malarstwem olejnym. Plener stał się również idealną okazją do nauki organizacji pracy w plenerze - warunkach skrajnie odbiegających od tych na co dzień zastanych w pracowni.

Na wystawie nie zobaczymy klasycznego przedstawienia morza, nieba, oraz plaży, co świadczy o chęci odpowiadania na problemy wizualne w sposób nowatorski i kreatywny.

Prezentowane prace są wynikiem pięciodniowego pleneru, który oprócz doświadczeń malarskich i estetycznych był doskonałą okazją do zacieśnienia relacji między uczniami klas II.

Prowadzącymi plener byli Paulina Grosz i Sergiusz Powałka.

Wystawa trwa do 26.10.2023
Zapraszamy!

Dodano 24.03.2023

SPLOT - otwarcie wystawy

Wczoraj w Galerii P25 odbyło się otwarcie wystawy SPLOT- Weronika Teplicka oraz uczennice i uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza. Wystawa jest efektem warsztatów przeprowadzonych przez artystkę z naszymi uczniami. W warsztatach udział wzięli:
Sofia Aleksandrowicz
Małgorzata Breza
Wiktoria Breza
Amelia Drużba
Weronika Frelik
Antonina Gałecka
Agnieszka Gawęda
Hanna Gorczyn
Zuzanna Grabowska
Martyna Kotowicz
Maja Kwiatkowska
Kinga Krefft
Julia Nowak
Sofia Podolchuk
Dawid Studziński
Michalina Zborowska 

Artystka podczas otwarcia wystawy opowiedziała o swoim pomyśle cięcia obrazów i rzeczy, które są nieakceptowalne i tworzenia z nich prac akceptowalnych. Wystawa czynna jest w dniach nauki szkolnej od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00. Zapraszamy! 

Dodano 14.03.2023

SPLOT- Weronika Teplicka oraz uczennice i uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza w Słupsku

Zapraszamy na otwarcie i wernisaż wystawy ‘SPLOT’ Weroniki Teplickiej oraz uczennic i uczniów Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza w Słupsku

  • Sofia Aleksandrowicz
  • Małgorzata Breza
  • Wiktoria Breza
  • Amelia Drużba
  • Weronika Frelik
  • Antonina Gałecka
  • Agnieszka Gawęda
  • Hanna Gorczyn
  • Zuzanna Grabowska
  • Martyna Kotowicz
  • Maja Kwiatkowska
  • Kinga Krefft
  • Julia Nowak
  • Sofia Podolchuk
  • Dawid Studziński
  • Michalina Zborowska

Czwartek, 23.03.2023, godzina 12:30
Galeria P25
Liceum Sztuk Plastycznych
im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku
ul. Przemysłowa 25
Słupsk
wystawa czynna w dniach nauki szkolnej od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00

W ubiegłym roku w dwóch ostatnich wystawach pod tytułem „Powtarzam się i „Nuda”, artystka dotknęła problemu znużenia i rutyny w codziennym życiu. Jako nieodłączne stany naszej egzystencji nuda i powtórzenie są dla niej jednak potencjałem i niekończącą się możliwością.

Kolejną wystawę „Splot” Weronika Teplicka przygotowuje w oparciu o współpracę z uczennicami i uczniami słupskiego plastyka. Realizuje tym samym ideę malarstwa partycypacyjnego. Uczestnicy warsztatów wykonują własny obraz bazując na namalowanych wcześniej przez artystkę obrazach do dalszego przekształcenia – pocięcia i wykonania splotu. Dla artystki nie są to wyłącznie warsztaty, ale postrzega taką formę bardziej jako spotkanie – pole do rozmowy, wymiany doświadczeń, zainteresowań, społecznego „otwarcia się”.

W „Splocie” odnajdujemy wypracowane w poprzednich realizacjach schematy, przełamywane jednak przez indywidualne decyzje i gesty jego uczestników. Na ile jest to jednak przełamanie schematu, pewnego założenia i zasady, a na ile powtarzanie pojawiających się nowych, indywidualnych decyzji i gestów? W rytmiczne układy monochromatycznych poziomów wplecione są uporządkowane, barwne układy pionów. Rozpoczyna dziać się i chaos, albo inaczej mówiąc – kompozycja dynamizuje się, a struktura użytego materiału nieśmiało się nawarstwia i wychodzi w przestrzeń poza płaszczyznę, budowanych na nowo obrazów.

Podczas spotkania artystka przytacza słowa nauczyciela rysunku z jej szkolnych czasów: „ilość może czynić jakość”. Wspólnie zastanawiamy się, jak te słowa możemy zrozumieć.

Ile więc odnajdujemy uporządkowania, a ile jest w tych obrazach pomieszania i chaosu? Ile ciszy i małomówności, a ile rozmowności i oczekiwanego „otwarcia się”?

Równocześnie Weronika Teplicka kontynuuje działanie, które sama nazywa „Opowieści o codzienności”. Od 2020 roku wykonuje fotografie siebie („selfie”) i wszystkiego przed sobą w miejscu, w którym aktualnie się znajduje. Przekładając malarskie doświadczenia na film i fotografię wykonuje patchworkowe kolaże, w obiektywny sposób opowiadające o codziennych i powtarzalnych, rutynowych aktywnościach. [Grzegorz Bożek, marzec 2023]

Weronika Teplicka
ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu – obecnym Uniwersytecie Artystycznym (dyplom w pracowni prof. Piotra C. Kowalskiego) w 2007 r., studiowała też w Accademia di Belle Arti w Neapolu. Zajmuje się malarstwem, instalacją, tworzy obiekty ze swoich nieudanych obrazów, odpadów, rodzinnych pamiątek itp. Od 3 lat realizuje projekt „Opowieści o codzienności” będący dokumentacją jej życia. Prace artystki znajdują się m.in. w Kolekcji Galerii Bielskiej BWA. Pracuje w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku na stanowisku kuratorki rezydencji artystycznych, realizuje cykl warsztatów dedykowanych kobietom „Spotkajmy się, porozmawiajmy, twórzmy”.

Dodano 02.03.2023

Warsztaty z Weroniką Teplicką

Uczniowie naszego Plastyka spotkają się z artystką Weroniką Teplicką i wezmą udział w warsztatach malarskich z przetwarzania i recyklingu obrazów. Uczestnicy warsztatów wykonają prace z pociętych obrazów, namalowanych przez artystkę specjalnie do dalszego przekształcenia. Efekty warsztatów będzie można zobaczyć od 23 marca na najbliższej wystawie pod tytułem „Splot” w Galerii P25.

Weronika Teplicka- ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu – obecnym Uniwersytecie Artystycznym (dyplom w pracowni prof. Piotra C. Kowalskiego) w 2007 r., studiowała też w Accademia di Belle Arti w Neapolu. Zajmuje się malarstwem, instalacją, tworzy obiekty ze swoich nieudanych obrazów, odpadów, rodzinnych pamiątek itp. Od 3 lat realizuje projekt „Opowieści o codzienności” będący dokumentacją jej życia. Prace artystki znajdują się m.in. w Kolekcji Galerii Bielskiej BWA. Pracuje w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku na stanowisku kuratorki rezydencji artystycznych, realizuje cykl warsztatów dedykowanych kobietom „Spotkajmy się, porozmawiajmy, twórzmy”.

Dodano 23.02.2023

Otwarcie wystawy Pracowni Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich z ASP w Gdańsku

Za nami otwarcie wystawy Pracowni Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich z ASP w Gdańsku.

Wystawa została otwarta przez opiekunów gdańskiej pracowni - prof. Ludmiłę Ostrogórską i kuratora Marka Elsnera oraz studentki pracowni: Julię Sobierajską i Joannę Lis.

Wystawa poświęcona jest tradycyjnemu i współczesnemu medalierstwu oraz kameralnym formom rzeźbiarskim. Prezentujemy wybór prac 34 studentów, którzy przeszli edukację w tej pracowni.

Ekspozycja ukazuje prace studentów zarówno gdańskiej akademii, jak i studentów zagranicznych uczelni partnerskich.

Wystawa czynna jest w dniach nauki szkolnej od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00.

fot. Weronika Jędrzejczak, Marcin Szcześniak

Dodano 15.02.2023

Wystawa Pracowni Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich z ASP w Gdańsku

‘Wystawa Pracowni Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich ASP w Gdańsku’

otwarcie i wernisaż wystawy: środa, 22.02.2023, godzina 12:30

Galeria P25

Liceum Sztuk Plastycznych

im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku

ul. Przemysłowa 25

Słupsk

Wystawa czynna w dniach nauki szkolnej od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00

Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza w Słupsku zaprasza na otwarcie wystawy prac studentów i absolwentów Pracowni Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich z Kierunku Rzeźba na ASP w Gdańsku, prowadzonej przez prof. Ludmiłę Ostrogórską wraz z asystentem mgr. Markiem Elsnerem.

Na wystawie poświęconej tradycyjnemu i współczesnemu medalierstwu oraz kameralnym formom rzeźbiarskim, zaprezentujemy wybór prac studentów, którzy przeszli edukację w tej pracowni.

Ekspozycja ukazuje prace studentów zarówno gdańskiej akademii, jak i studentów zagranicznych uczelni partnerskich, którzy wybrali ww. kurs.

Jednocześnie przybliżając działania i metody pracy obecne na gdańskiej Akademii, uczniowie naszego plastyka wezmą udział w warsztatach rzeźbiarskich poprowadzonych przez osoby związane z pracownią, którą mamy przyjemność gościć.

Prowadzący pracownię:

  • prof. Ludmiła Ostrogórska
  • mgr Marek Elsner

Uczestnicy wystawy: Kacper Atłasik; Beata Bialik-Acharya; Sara Bilotta; Agata Bujnicka; Natalia Celej; Marcelina Dziedzic-Kujawska; Magdalena Gołaszewska; Marek Grygarčík; Natalia Gwiazdowska; Šárka Ištvánová; Alicja Kamieniczna; Blanka Kamińska; Zuzanna Lewińska; Katarzyna Lewkowicz; Joanna Lis; Sofia Llorente; Magdalena Mańko-Satora; Weronika Michalak; Aleksandra Michalska; Agata Polikowska; Amaia Prieto; Barbora Procházková; Jan Raczyński; Marzena Rymarska; Małgorzata Sarnecka; Adrianna Skibiak; Filip Skuras; Julia Sobierajska; Agnieszka Sokoll; Julia Sułecka; Anna Šupolíková; Edyta Szalewska; Justyna Szymusiak; Katarzyna Zblewska

Kurator wystawy:
mgr Marek Elsner

Dodano 29.11.2022

Otwarcie wystawy poplenerowej Orońsko 2022

Za nami otwarcie wystawy poplenerowej Orońsko 2022 w Galerii P25.

Młodzież z obecnej klasy 4A i 4B pod opieką P. Klaudii Kani, w maju tego roku wzięła udział w plenerze w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Prezentujemy efekty tygodniowych warsztatów – ceramiczne rzeźby, kolaże na podstawie rzeźby Pawła Althamera „Ochse” oraz próby graficzne w technice linorytu.

Uczestnicy wystawy:

4A

  • Boschke Katarzyna
  • Chmielewska Katarzyna
  • Daniłkiewicz Patrycja
  • Drużba Amelia
  • Głowińska Zuzanna
  • Grędecka Agata
  • Nowak Julia
  • Piekarz Wiktoria
  • Pietrzak Amelia
  • Skawiński Tomasz
  • Świder Hanna
  • Wałaszewska Alicja

4B

  • Bajer Estera
  • Basarab Zofia
  • Dubińska Sylwia
  • Dzienisz Patrycja
  • Haładyn Mieszko
  • Kalinowska Maja
  • Korth Amelia
  • Kostrubiec Laura
  • Mallek Marta
  • Myszka Sara
  • Ostrowska Aniela
  • Patok Julia
  • Renka Weronika
  • Sabadach Michał
  • Stanisławska Zuzanna
  • Stojewska Wiktoria
  • Walas Oliwia
  • Wojtanowska Oliwia

Wystawa czynna jest w dniach nauki szkolnej od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00. Zapraszamy do odwiedzania!

Zdjęcia: P. Weronika Jędrzejczak

Dodano 05.10.2022

Relacja z wystawy P. Klaudii Kani w Obserwatorze TV Słupsk.

Dodano 03.10.2022

Otwarcie wystawy Kajetana Wójcika

Mamy dla Was fotorelację z otwarcia wystawy Kajetana Wójcika. Przypominamy, że wystawa czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00 w Galerii P25 w Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku przy ul. Przemysłowej 25. Zapraszamy!

Dodano 30.09.2022

Finisaż P. Klaudii Kani

Za nami finisaż wystawy P. Klaudii Kani. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i jednocześnie przypominamy, że już dziś otwarcie kolejnej wystawy w Galerii P25. Swoje prace zaprezentuje Kajetan Wójcik. Otwarcie wystawy już o godzinie 17:00 w budynku Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku.

Dodano 29.09.2022

Konferencja Pani Prezydent Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej

Z ogromną przyjemnością informujemy, że cotygodniowa konferencja Pani Prezydent Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej tym razem odbyła się w naszym nowym budynku Liceum Sztuk Plastycznych przy ul. Przemysłowej 25. Pani Dyrektor Monika Stępnik mówiła o naszym nowym obiekcie i nowo powstałej Galerii, w której swoje prace będą mogli wystawiać zarówno uczniowie, jak i inne zainteresowane osoby.

  • Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców Słupska, by do nas zajrzały. Można zapoznać się z tym, co tutaj posiadamy, jak funkcjonujemy, jak wygląda nasza Galeria i jak wyglądają nasze pracownie plastyczne- mówiła Pani Dyrektor.

A my przypominamy, że już w ten piątek (3.06) o godz. 13:00 odbędzie się uroczyste otwarcie Galerii. Poznamy również logo tego miejsca rozstrzygając konkurs, na który prace przesyłali uczniowie szkół plastycznych z całej Polski.

Mieszkańców, rodziców i uczniów zapraszamy na otwarcie Galerii i zwiedzanie pracowni od godz. 17:00 do 19:00.

Dodano 23.09.2022

Wystawa Kajetana Wójcika

Zapraszamy na kolejną wystawę w galerii P25. Tym razem swoje prace zaprezentuje Kajetan Wójcik, znany również jako „Martin Gaeta” oraz „Kat WC” powróci do nas z retrospektywnym przekrojem swojej malarskiej działalności. Wystawa „Wolność jako słowo i jako idea – Podróż sentymentalna przez Pomorze Środkowe i Zachodnie” obejmuje prace olejne z lat 2018-2022, rozpoczynając od obrazów z lokalnymi motywami pejzażowymi, poprzez różnorodne, kulturowe ujęcia figur ciała i rozbudowane wielkoformatowe kompozycje, takie jak „Zdjęcie z krzyża”.

Kajetan Wójcik w tekście do wystawy:

„Selekcja prac ma na celu pokazanie proces rozwoju i tąpnięcia młodego artysty. Odnosi się do poszukiwania własnych problemów, ścieżki, ich rozwiązań. Tytułowa ‘wolność’ to nie tylko wolność twórcza - jest to też dialog z własnymi prawami i obowiązkami, znajdowanie swojego miejsca w świecie zewnętrznym jak i wewnętrznym. Prace poruszają temat ludzkości - ciała, ducha, umysłu. Szukają balansu między tym co zastane, tradycją, starością, a światem współczesnym - tak bardzo oderwanym od klasycznych rozwiązań jak i podmiotów. Zagadnieniem kluczowym jest tożsamość - coś, czego wielu z nas zatraca, kompromituje, schodzi na kompromisy. Poprzez swoje obrazy artysta pragnie dać widzowi czas i miejsce na kontemplację. Oferuje widzowi to, czego jemu samemu brakuje”.

Kajetan Wójcik

pochodzi z Pomorza, absolwent Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza w Słupsku. Studiuje na Akademii Sztuki w Szczecinie na Wydziale Malarstwa w pracowni Zbigniewa Rogalskiego.

Swoje prace tworzy w konwencji realistycznej, inspirując się technikami malarzy XIX wieku – takich jak Iwan Kramskoj, Soroll, John Singer Sargent, czy Anders Zorn. Obrazy tego szwedzkiego malarza zainspirowały artystę do zastosowania ograniczonej palety barw.

Otwarcie wystawy odbędzie się 30.09.2022 r. (piątek) o godzinie. 17:00. Wystawa będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00 do 28.10.2022 r.

Dodano 12.09.2022

Wystawa Klaudii Kani

Rok szkolny 2022/2023 w Galerii P25 otwieramy wystawą Klaudii Kani - absolwentki i nauczycielki w naszym Liceum Sztuk Plastycznych, gdzie prowadzi pracownię rzeźby i ceramiki, działającą od września jako specjalność artystyczna.

Technika ceramiki jest motywem wystawy jako część tego, czym zajmuje się w swojej działalności artystycznej Klaudia Kania. Możemy zobaczyć przekrój twórczości, drogę jaką artystka przebyła z materią ceramiki. Od początku – pierwszej pracy wykonanej na studiach, przez aneks, aż po ostatnie najnowsze obiekty – zrealizowane na plenerze w Orońsku i fragment tytułowej pracy dyplomowej „O studni”, za który autorka otrzymała nagrodę MKiDN za „Najlepszy Dyplom 2021”. W pracach Klaudii Kani da się „usłyszeć” wędrówki przez las i to, co w nim artystka znajduje. Sztuka jest tutaj wynikiem pierwotnej praktyki zbieractwa. Ceramiczne rzeźby zbliżają się do natury przekraczając granice pomiędzy wytworem przyrody a technicznym wytworem człowieka.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00 w Galerii P25 przy ul. Przemysłowej 25 w Słupsku.

Zapraszamy!

Rozstrzygnięcie konkursu projektowego na identyfikację wizualną galerii P25

Przedstawiamy prace, które nadesłano na konkurs projektowy na identyfikację wizualną galerii artystycznej P25 powstającej w nowej siedzibie Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów liceów plastycznych w Polsce (publicznych i niepublicznych) i dotyczył stworzenia identyfikacji wizualnej galerii artystycznej (logo, wizytówka, papier firmowy, koperta).

Uroczysta inauguracja galerii połączona była z otwarciem wszystkich pracowni w naszej nowej siedzibie (pracownia rysunku i malarstwa, fotograficzna, rzeźby, projektowania graficznego, projektowania wyrobów artystycznych i aranżacji wnętrz).

Cele konkursu:

  • popularyzacja projektowania graficznego jako samodzielnej dyscypliny sztuki;
  • rozwijanie umiejętności manualnych i technicznych uczniów w obszarze projektowania graficznego;
  • prezentacja różnych punktów widzenia danego zagadnienia projektowego;
  • prezentacja różnych rozwiązań formalnych problemu projektowego;
  • zainteresowanie młodzieży do opracowania profesjonalnego brandingu galerii;
  • współpraca między szkołami artystycznymi w Polsce;
  • szeroka promocja szkoły oraz galerii szkolnej.

W dniu 31 marca 2022 roku w budynku Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I Witkiewicza w Słupsku zebrała się komisja konkursowa, w celu wyłonienia zwycięzcy konkursu.

Komisja pod przewodnictwem dr Agaty Królak (Wydział Grafiki ASP w Gdańsku) składająca się z dyrektora szkoły- mgr Moniki Stępnik oraz nauczycieli przedmiotów artystycznych przyznała następujące nagrody:

GRAND PRIX:
Blanka Grzesik - Zamość, op. art. Michał Mazurkiewicz

Wyróżnienia:

  • Oskar Pańczyk - Zamość, op. art. Michał Mazurkiewicz
  • Magdalena Berdychowska - Nowy Wiśnicz, op. art. Marcin Urbańczyk

Dyrektor szkoły, Monika Stępnik, postanowiła przyznać nagrodę pozaregulaminową:
Aleksandra Reutowicz - Bydgoszcz, op. art. Franciszek Otto

Na konkurs wpłynęło 38 prac z 4 szkół plastycznych w Polsce. Komisja z zadowoleniem zauważa wysoki poziom artystyczny oraz różnorodność interpretacji tematu.

Prace zakwalifikowane na wystawę pokonkursową:

PLSP im J. Matejki w Nowym Wiśniczu:

  • Anna Maria Zawłocka - op. art. Marcin Urbańczyk
  • Weronika Piotrowicz - op. art. Marcin Urbańczyk
  • Agnieszka Kowalska - op. art. Marcin Urbańczyk
  • Martyna Fudala - op. art. Marcin Urbańczyk
  • Agnieszka Olesik - op. art. Marcin Urbańczyk
  • Wiktoria Tarasek - op. art. Marcin Urbańczyk
  • Sara Szeliga - op. art. Marcin Urbańczyk

ZSP im L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy:

  • Magdalena Kudeł - op. art. Aleksandra Bojarska

PLSP im. B. Morando w Zamościu:

  • Matylda Kowalczuk - op. art. Michał Mazurkiewicz
  • Milena Organista - op. art. Michał Mazurkiewicz
  • Karolina Krościenko - op. art. Michał Mazurkiewicz
  • Daria Żukowska - op. art. Mateusz Kitka

ZPPKP im. J. Cybisa w Opolu:

  • Aleksandra Taratuta - op. art. Maciej Markowicz
  • Kamila Żukiewicz - op. art. Maciej Markowicz
  • Kinga Milejska - op. art. Maciej Markowicz
  • Liliana Skibe - op. art. Maciej Markowicz
  • Maja Mejger - op. art. Maciej Markowicz
  • Maryna Tas - op. art. Maciej Markowicz
  • Martyna Willmann - op. art. Maciej Markowicz
  • Mateusz Mościcki - op. art. Maciej Markowicz
  • Milena Cyrys - op. art. Maciej Markowicz
  • Nikola Flis - op. art. Maciej Markowicz
  • Olaf Brzozowski - op. art. Maciej Markowicz
  • Wiktoria Simon - op. art. Maciej Markowicz
  • Wiktoria Sowa - op. art. Maciej Markowicz
  • Zuzanna Ślusarczyk - op. art. Maciej Markowicz

Laureatce gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział!

Dodano 03.06.2022

Inauguracja

3 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie Galerii P25 mieszczącej się w nowym budynku Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza. Wydarzenie rozpoczęło się od przecięcia wstęgi przez Panią Marzenę Łach - Przedstawicielkę Organu Prowadzącego Szkołę oraz Panią Dyrektor Monikę Stępnik. Następnie Panie zaprosiły gości do Galerii P25. Uroczystość rozpoczęła przemową Pani Dyrektor, która opowiedziała o początkach szkoły, przypomniała pierwsze roczniki oraz wskazała, ilu szkoła ma już absolwentów. Pani Dyrektor podziękowała Organowi Prowadzącemu za stworzenie możliwości budowania tak wyjątkowej i nowoczesnej placówki, za zaangażowanie i nieustające wsparcie. Głos zabrała także Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka- Prezydent Słupska, która podkreśliła, że kultura, sztuka i wiedza są filarami rozwoju i kształtowania się młodego człowieka. Pan Sergiusz Powałka, nauczyciel rysunku i malarstwa, a także opiekun artystyczny galerii omówił i podsumował Ogólnopolski Konkurs na identyfikację wizualną Galerii P25. Następnie goście zostali zaproszeni na koncert w ogrodzie. W części artystycznej wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Słupsku, pod opieką Pani Wicedyrektor Barbary Żydzianowskiej oraz Pana Piotra Macha. Publiczność miała także okazję obejrzeć jazzową aranżację taneczną naszej niezwykłej tancerki Julii Hetmańskiej. Na zakończenie zaśpiewała szkolna muza Pani Maria Lelakowska oraz dwie uzdolnione uczennice Gabriela Czernielewska i Maja Kwiatkowska. Po uroczystości goście zostali zaproszeni na tort, poczęstunek oraz zachęceni do obejrzenia nowego budynku szkoły i pracowni artystycznych. Od godziny 17:00 galerię oraz szkołę mogli także zwiedzać mieszkańcy Słupska.

Uroczysta inauguracja bez wątpienia otwiera nową kartę w historii naszej szkoły.