Osiągnięcia rok szkolny 2021/2022

Otrzymaliśmy kwalifikację do wystawy pokonkursowej w XV Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych w Koszalinie.

W kategorii „Malarstwo” do wystawy zakwalifikowała się Natalia Wdówka z pracą „Martwa natura”. To wielki sukces. Nauczycielem prowadzącym Natalii jest P. Grzegorz Bożek.

Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Współorganizatorem, odpowiedzialnym za przebieg konkursu, jest Zespół Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie.

Nasza uczennica Maja Kalinowska zakwalifikowała się do wystawy pokonkursowej w VII Międzynarodowym Biennale Fotografii Szkół Plastycznych. Tegoroczne Biennale odbywa się pod hasłem „Bio-forma”. W konkursie udział wzięli uczniowie szkół plastycznych w wieku od 13 do 21 lat z całej Polski i Europy.

Cykl zdjęć Mai to „Piasek na wietrze”. To prace o poszukiwaniu form zbliżających człowieka do natury. Maja skupiła się na ulotnych formach tworzonych przez wiatr. Część zdjęć powstała podczas zajęć plenerowych w Ustce.

Z przyjemnością informujemy, że praca P. Weroniki Jędrzejczak zakwalifikowała się do wystawy pokonkursowej „O!znaki Pracy”. Tegoroczny motyw przewodni konkursu dotyczył starych zawodów ukazanych w nowej rzeczywistości.

Jak pisze Organizator (Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy): „Każde z wybranych zdjęć jest osobną opowieścią o człowieku, który pracę wykonuje. Skupiony (na zadaniu), rozproszony (przez technologię), zajęty (sobą), oddany (innym). Indywidualnie lub w zespole. Na pierwszym lub na ostatnim planie. W trakcie, w drodze, po i pomiędzy. Odnajdujący własną rzeczywistość”.

Link do wszystkich prac. Warto zobaczyć.

Z przyjemnością informujemy, że nasz uczeń Wiktor Boborycki został nagrodzony w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Coraz bliżej święta - eko święta” w kategorii wiekowej 16 lat i powyżej. Na konkurs wpłynęło 85 prac z 13 placówek oświatowych z terenu powiatu lęborskiego. Wraz z Wiktorem nagrodzony został również nauczyciel prowadzący - P. Grzegorz Bożek.

Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku i Słupski Ośrodek Kultury zorganizowali wystawę prac dyplomowych uczniów LSP: Sandry Olejniuk, Sandry Skurnóg, Angeliki Koteckiej, Wiktorii Machałek i Elizy Galek. Ekspozycja „Dyplomy na 6” to najlepsze prace dyplomowe z fotografii, wzornictwa i aranżacji przestrzeni i aneksów z rysunku i malarstwa. Opiekunowie uczennic to: Anna Wojcieszek, Weronika Jędrzejczak, Katarzyna Serafin i Sergiusz Powałka.

Wystawa była świetną okazją, by zapoznać się z najwyżej ocenionymi pracami dyplomowymi zeszłorocznych absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I Witkiewicza w Słupsku.

Miło nam poinformować, że prace naszych absolwentek Liceum Sztuk Plastycznych: Angeliki Koteckiej, Sandry Skurnóg, Natalii Majcherskiej, Joanny Laskowskiej, Sandry Olejniuk, Wiktorii Machałek, Elizy Galek i Zuzanny Tomińskiej znalazły się w publikacji „Dyplom ‘21” w ramach XV Ogólnopolskiego Przeglądu Wyróżnionych Prac Dyplomowych Szkół Plastycznych makroregionu północno-zachodniego. „Dyplom ‘21” to wydawnictwo Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy. Nasza szkoła otrzymała również podziękowanie za pomoc w organizacji przeglądu.

Opiekunowie art. naszych absolwentek to P. Katarzyna Serafin, P. Anna Wojcieszek i P. Weronika Jędrzejczak.

Poznaliśmy wyniki II etapu Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia. Do finału ogólnopolskiego zakwalifikowały się dwie uczennice z naszej szkoły:

  • Vanessa Barteczka z kl. 3A PLO, której wynik testu z I etapu i praca z II etapu dały I miejsce w województwie pomorskim
  • Maja Kalinowska z kl. 3B LSP.
  • Zachęcamy do obejrzenia efektów pracy Vanessy oraz Mai

    Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy na temat praw ucznia wśród samych uczniów. Olimpiada składa się z 3 etapów (szkolny - test, wojewódzki - wykonanie pracy konkursowej - filmu lub pracy pisemnej na temat: „Jak powinna wyglądać szkoła, która respektuje prawa osób uczących się?” i ogólnopolski - test).

    Opiekunem uczennic jest P. Andrzej Fijałkowski.

Olga Osowska z klasy 2B LSP zajęła III miejsce w kategorii Fotografia w Konkursie Plastycznym Międzykulturowe Poszukiwania w Sztuce „Only water”. Opiekunem artystycznym Olgi jest P. Weronika Jędrzejczak.

Podczas finału Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia Vanessa Barteczka uzyskała tytuł finalistki, zaś Maja Kalinowska tytuł finalistki, a także Nagrodę Specjalną Komisji Finałowej. Konkurs organizowany był już po raz trzeci. Nauczycielem przygotowującym dziewczyny do olimpiady jest P. Andrzej Fijałkowski. Gratulujemy zarówno zdolnym uczennicom, jak i Panu Andrzejowi!

W XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Fotograficznym: „Witkacy i ja” nasi uczniowie odnieśli znaczące sukcesy! W kategorii „Licea plastyczne- prace plastyczne” nasz uczeń Marcel Łazarek” zajął I miejsce! Opiekunem artystycznym Marcela jest P. Sergiusz Powałka.

Ponadto w kategorii „Licea plastyczne- prace fotograficzne” I miejsce zajęła nasza uczennica Patrycja Dzienisz, a wyróżnienie otrzymali: Alicja Wałaszewska, Mieszko Haładyn i Maja Kalinowska. Nauczycielem prowadzącym jest P. Weronika Jędrzejczak.

Znamy wyniki V Międzyszkolnego Konkursu Literackiego, który w tym roku odbył się pod hasłem „Największe cuda powstają w największej ciszy”. Miło nam poinformować, że nasza uczennica Katarzyna Boschke z Liceum Sztuk Plastycznych zajęła II miejsce w kategorii „Szkoły ponadpodstawowe – proza”!

Kasiu, gratulujemy lekkiego pióra i życzymy kolejnych sukcesów!

Miło nam poinformować, że Aniela Ostrowska z klasy 3B zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Biennale Fotografii Użytkowej „Wizerunek”.

Celem konkursu jest pobudzenie refleksji nad zjawiskami towarzyszącymi nam w codziennym życiu, rozbudzenie kreatywności oraz doskonalenie warsztatu twórczego.

Realizacja zadania konkursowego może przyczynić się do „pochylenia się” nad zagadnieniem związanym z wszechobecnością obrazów fotograficznych. Może być pretekstem, by poszukać odpowiedzi, jak wszechobecne obrazy kształtują odbiorcę. Żyjemy w czasach nadprodukcji obrazów towarzyszących nam wszędzie, jednak często to zdjęcie właśnie wydaje się być tym komunikatem, który jako pierwszy dociera do odbiorcy i najdłużej z nim zostaje. To zdjęcie właśnie bywa przyczyną głębszego zainteresowania.

Konkurs jest okazją do reinterpretacji, do sformułowania nowego, kreatywnego spojrzenia na klasyczne tematy.