Dodano 06.12.2019

Mikołajki w Plastyku

Dnia 6 grudnia, jak co roku, odbyły się mikołajki szkolne. Tradycyjnie w naszej szkole nie zabrakło wielu interesujących imprez oraz wydarzeń. Odbyła się m.in. świetna akcja "Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj” - koordynowana przez Panią Monikę Skwarek. W jej ramach każda osoba mogła napisać swoją kartkę świąteczną adresowaną do osób starszych samotnych, bezdomnych, przebywających w szpitalach, zakładach karnych oraz innych instytucjach wsparcia. Ponadto cała społeczność szkolna świetnie się bawiła podczas rewelacyjnej imprezy - "Matematyka z Mikołajem" - przygotowanej przez nasz mega kreatywny Zespół Matematyczny. Uczniowie m.in. mogli spróbować swoich sił grając w gry matematyczno-logiczne w świątecznym matematycznym kasynie! Kochani takie rzeczy tylko w naszej szkole!

Tego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, zaakcentowali dzisiejsze wydarzenie poprzez mikołajkowy ubiór oraz wykorzystanie różnych gadżetów i elementów świątecznych.

Było bardzo miło, rodzinnie i serdecznie! Świetne wydarzenie!

Dodano 05.12.2019

Happening „Dzień bez Zakupów”

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły zorganizowali fantastyczny happening pod nazwą „Dzień bez Zakupów”. Celem wydarzenia było zwrócenie uwagi szkolnej społeczności oraz mieszkańców Słupska na postępujący konsumpcjonizm, nadmierne przywiązywanie wagi do dóbr materialnych, szczególnie w okresie przedświątecznym.

Nasi uczniowie przekonywali swoich rówieśników i słupszczan, żeby na jeden dzień całkowicie zrezygnować z wydawania pieniędzy, przymierzyć się do innych sposobów realizacji swoich potrzeb i spędzania czasu. Namawiali również do próby zrewidowania i ograniczenia konsumpcyjnej postawy przesz resztę roku.

Nasza młodzież akcję realizowała w murach szkolnych oraz wyszła na ulice miasta. Uczniowie przygotowali ekologiczne torby z wymalowanymi hasłami wymierzonymi w nadmierny konsumpcjonizm oraz sloganami antyzakupowymi. Rozdawali słupszczanom zaproszenia na wydarzenia kulturalne, które będą odbywać się w najbliższym czasie w naszej szkole.

Głównym hasłem dnia była zasada 3R: „Reduce! Reuse! Recycle!” czyli „Ograniczaj! Używaj ponownie! Odzyskuj!” Rozmawialiśmy o ograniczaniu zakupów, szczególnie tych dokonywanych bez planu, pod wpływem impulsu, gdyż najczęściej okazują się nietrafione.

- Chcielibyśmy, aby „Dzień bez Zakupów” nie był jednorazowym wydarzeniem, ale przyczynkiem do zmiany postaw życiowych i szerszego spojrzenia na współczesny system wartości. Po prostu dajmy sobie i swojemu portfelowi odpocząć jeden dzień, nie robiąc zakupów. Co w zamian? Możliwości jest dużo, wszystko zależy od naszej wyobraźni, chęci i motywacji. My na przykład proponujemy uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych, spędzanie czasu na realizację własnych pasji, aktywny wypoczynek. Wolny czas spędźmy radośnie, poświęcając go nie rzeczom, ale ludziom, kulturze, swemu życiu wewnętrznemu czy przyrodzie. Umacniajmy więzi społeczne – mówi Julia, nasza uczennica.

Dzisiejszy happening przygotowała Pani Aneta Samoćko i Pan Daniel Stawski.

Dodano 04.12.2019

Happening „Pomaluj Witkacego!”

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się happening artystyczny pod nazwą „Pomaluj Witkacego!” przygotowany i koordynowany przez Panią Agatę Szczepaniak, naszą nauczycielkę rysunku i malarstwa w Plastyku. W ramach akcji na szkolnych korytarzach pojawiły się sztalugi z planszami przedstawiającymi oblicze naszego Szanownego Patrona – Witkacego. Zadaniem społeczności w czasie przerw międzylekcyjnych było domalowanie do przygotowanego wcześniej portretu autora „Szewców” praktycznie wszystkiego, co podpowiada wyobraźnia. Chodziło o aktywację tzw. strumienia świadomości i wyzwolenie twórczej energii oraz luźnych i spontanicznych pomysłów, skojarzeń, myśli. Na luzie...Dla zabawy.. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem – uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły chętnie włączyli się w inicjatywę.

Dodano 03.12.2019

Prace Staha w Galerii Małego Formatu

Od poniedziałku w naszej szkolnej Galerii Małego Formatu można obejrzeć prace naszego bardzo utalentowanego grafika szkolnego – Staha Czombra, notabene naszego absolwenta Plastyka.

Autor o swoich pracach tak mówi: „Kolekcja kilku tanich, stylizowanych montaży (tapet i "okładek magazynów"(?)). Koncept, lub raczej jego brak opisany na plakacie. Jeśli po przeczytaniu plakatu ktoś chce wciąż szukać sensu - wtedy do interpretacji własnej.”

Wystawę można tradycyjnie obejrzeć na korytarzu na 2 piętrze w naszym Plastyku.

Warto zapoznać się z pracami Staha! Polecamy!

Dodano 03.12.2019

Warsztaty tworzenia ozdób świątecznych

W dniu dzisiejszym w naszym Plastyku odbyły się kreatywne warsztaty tworzenia ozdób świątecznych, w których udział wzięły maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 24 w Słupsku. W przedświątecznej atmosferze, w miłej i twórczej atmosferze, nasi mali Goście tworzyli wyjątkowe świąteczne ozdoby.

Dzieciaczki wykazały się niezwykłą kreatywnością, dzieląc się ciekawymi i oryginalnymi pomysłami. Maluchy tworzyły kolorowe bombki, choinki, skrzaty, serduszka, gwiazdki, świąteczne stroiki oraz wiele innych ozdób.

Cierpliwość, precyzja, zmysł estetyczny, to cechy, które wyróżniały małych artystów w trakcie warsztatów. Zajęcia prowadziła Pani Katarzyna Serafin, a pomagali jej nasi uczniowie Plastyka.

Super warsztaty!

Dodano 02.12.2019

Cyjanotypia w Plastyku

Druga odsłona naszych warsztatów artystycznych dla uczniów szkół podstawowych za nami! W dniu dzisiejszym odbyły się rewelacyjne warsztaty fotograficzne, które poprowadziła Pani Weronika Jędrzejczak, na co dzień prowadząca naszą Pracownię Fotografii.

Zajmowaliśmy się cyjanotypią - jedną z najstarszych technik fotograficznych pozwalająca na otrzymanie obrazu na papierze. Substancją światłoczułą w tym procesie jest sól żelazawa (np. cytrynian żelazowo-amonowy), która po naświetleniu staje się solą żelazową. Obraz składa się tzw. błękitu Turnbulla lub błękitu pruskiego w zależności czy do sporządzenia roztworu światłoczułego użyjemy żelazicyjanku potasu czy żelazocyjanku potasu. Poprzez tonowanie odcień odbitki można w dużym stopniu zmieniać z niebieskiego na inny np. na sepię, czerń czy fiolet. Skomplikowane? Wcale nie! Przekonała się o tym dziś około 20-osobowa grupa młodzieży, która w sposób twórczy i kreatywny podeszła do tematu. Warto kolekcjonować nowe artystyczne doświadczenia i rozwijać się!

Dziękujemy młodzieży za uczestnictwo i już zapraszamy za tydzień na kolejne warsztaty, tym razem z malarstwa (odbędą się w poniedziałek 9 grudnia).

Kontakt w sprawie warsztatów: tel. 516 248 129.

Serdecznie zapraszamy!

Dodano 01.12.2019

Plastyk z tytułem "Innowacyjnej Skoły"!

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasz Plastyk zdobył tytuł „Innowacyjnej Szkoły” w ramach Ogólnopolskiego Konkursu organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego.

Celem konkursu było przygotowanie nauczycieli oraz młodzieży do wykorzystywania technik informacyjno-komunikacyjnych w praktyce szkolnej. Szkoły, które przystąpiły do konkursu realizowały szereg różnorodnych zadań. W naszej placówce w ramach konkursu poruszaliśmy m.in. zagadnienia związane z bezpieczeństwem w Internecie między innymi poprzez spotkanie ze specjalistą ds. bezpieczeństwa systemów komputerowych oraz organizację konwersatorium i case study. Przeprowadziliśmy cykl lekcji, na których była wykorzystywana tablica interaktywna oraz różne metody aktywizujące uczniów. Zostały zorganizowane szkolne mistrzostwa w grach edukacyjnych oraz szkolny dzień TIK. Ponadto nasi nauczyciele wspólnie z uczniami przygotowali multimedialną gazetkę szkolną oraz zostały przeprowadzone ankiety wśród nauczycieli i uczniów na temat programu "Cyfrowa szkoła". Udało nam się również stworzyć filmy "TIKi klasa/szkoła" pokazujące praktyczne zastosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w życiu klasy, szkoły, na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Kontynuowaliśmy także prowadzenie szkolnego bloga grupy „Uczeń Zdolny, Nie Znaczy Inny”, którą opiekuje się Pani Monika Skwarek.

To wielki sukces naszych placówek świadczący o ogromnym potencjale, kreatywności i zaangażowaniu naszej całej szkolnej społeczności. Świetna robota!

Działania konkursowe w naszej szkole koordynowały Panie Maja Frąckowiak i Agnieszka Kałuża-Horbaczewska wraz z całym gronem pedagogicznym i uczniami. Wielkie brawa!

Dodano 01.12.2019

Ciekawa teatralna lekcja z powojennej historii Słupska

Powojenna rzeczywistość Słupska, trudne relacje polsko-niemieckie i losy ludzi, dla których Słupsk w 1945 roku stał się domem, oraz tych, dla których przestał nim być – to tematyka bardzo interesującego spektaklu, który miała okazję zobaczyć młodzież Plastyka w Słupskim Ośrodku Kultury.

Spektakl „Hanna i Hannelore” w reżyserii Stanisława Miedziewskiego, przygotowany na podstawie autorskiego scenariusza Bożeny Konarowskiej, wzbudził ogromne zainteresowanie i zelektryzował naszych uczniów. To wspaniałe wydarzenie kulturalne przywracające pamięć o skomplikowanych relacjach powojennych mieszkańców Słupska, ale też jest „opowieścią” o budowaniu życia od podstaw w nowej rzeczywistości polityczno-społecznej ziem odzyskanych.

W naszym mieście wskutek powojennych układów politycznych i przesunięcia granic w 1945 roku doszło do wymiany mieszkańców: Niemcy wyjeżdżali, a ich miejsce zajmowali polscy osadnicy. Pamięć o tych wydarzeniach nadal trwa w wielu słupskich rodzinach. To właśnie do niej nawiązuje spektakl.

Sztuka świetnie pokazywała m.in. kolejne etapy trudnych relacji i skutków zetknięcia się w Stolp (niemiecka nazwa Słupska) niemieckich mieszkańców z polskimi osadnikami poprzez pryzmat doświadczeń dwóch kobiet: Polki i Niemki. W tytułowe role koncertowo wcieliły się Anna Rau i Ilona Zaremba, na co dzień aktorki słupskiego Teatru Lalki "Tęcza".

Spektakl oczarował naszych uczniów również od strony technicznej. Młodzieży bardzo spodobała się muzyka skomponowana przez Andrzeja Szczuckiego, a także kostiumy i minimalistyczna scenografia opracowana przez Aleksandrę Chrzan.

Nasza młodzież miała okazję zobaczyć również prezentowane w sali widowiskowej SOK wystawę fotograficzną „Słupsk powojenny”, przygotowaną przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, zawierająca fotografie z lat 1945-60 ukazujące wojenne zniszczenia, ale też odbudowę miasta i jego codzienne życie.

Ożywcza i niezwykle interesująca dyskusja prowadzona przez naszych uczniów wokół spektaklu, przeniosła się do sal lekcyjnych, w których odbywały się rozmowy na temat tego interesującego spektaklu.

- Świetne wydarzenie kulturalne. Cieszę się bardzo, że szkoła zabiera nas na takie wydarzenia. Dla mnie przede wszystkim była to interesująca lekcja historii z okresu powojennego Słupska. Bardzo dużo się dowiedziałem na temat historii naszego miasta po 1945 roku – świetnie zostały zarysowane relacje i stosunki polsko-niemieckie. Jestem zachwycony – mów Michał, nasz uczeń. Z kolei Sandra, nasza uczennica, dodaje: - Arcyciekawa fabuła, bardzo dobrze odegrane role, intrygująca muzyka i niezwykle interesujący powojenny kontekst społeczny – wszystko to bardzo mnie zaciekawiło. Jestem oczarowana! Spektakl dobrze wpisał się w lekcje historii prowadzone na co dzień przez naszych nauczycieli.

Dziękujemy Pani Mai Frąckowiak, naszej nauczycielce języka polskiego, za organizację i koordynowanie wydarzenia z ramienia naszej szkoły oraz możliwość udziału naszej młodzieży w niezwykłej i wielce interesującej teatralnej lekcji z powojennej historii Słupska.

Dodano 28.11.2019

Projekt „Hip – Hop Druga Szansa” w Plastyku

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach projektu edukacyjno-profilaktycznego „Hip – Hop Druga Szansa”. Świetne zajęcia poprowadził autor tegoż interesującego projektu, zaprzyjaźniony z naszą szkołą – Pan Przemysław Kaca, pedagog i społecznik, związany ze środowiskiem hip-hopowym, autor książki „Hip Hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży”.

Pan Przemek mówił o roli, jaką w społeczeństwie odgrywa kultura hip-hopowa. Poruszany był również temat wzajemnego szacunku oraz wyrażania własnego zdania przez młodzież. Celem spotkania było także uświadomienie postaw i zachowań ryzykownych wśród młodzieży, a także pokazanie alternatywy na spędzanie wolnego czasu.

Nasz Szanowny Gość zachęcał nas do tego, żeby zawsze walczyć o siebie, swoje marzenia i pasje, by być sobą, nie dopasowywać się do innych, ich poglądów i przekonań. Pan Przemek przybliżył także sylwetki słynnych raperów oraz wartości poruszane w komponowanych przez nich utworach.

Świetne spotkanie! Dziękujemy Panu Przemysławowi za wspólne zajęcia i mile, a przede wszystkim pożytecznie spędzony czas. Serdecznie pozdrawiamy!

Dodano 25.11.2019

Warsztaty artystyczne pn. "Enigmatyczny" ruszyły!

Pierwsza odsłona naszych warsztatów artystycznych pod nazwą "Enigmatyczny" za nami. Cykl rozpoczęliśmy od zajęć warsztatowych z rysunku. Mieliśmy wielką przyjemność gościć w dniu dzisiejszym blisko 50 uczniów z powiatu słupskiego, młodzież ze szkół podstawowych. Udało się! Spotkaliśmy się z miłym odzewem na naszą propozycję artystycznego spotkania - za tydzień ruszamy z zajęciami z zakresu fotografii podczas których uczniowie będą mieli okazję poznać tajniki najstarszej monochromatycznej techniki fotograficznej - cyjanografii. Już nie możemy się doczekać! A w kolejce wiele innych ciekawych zajęć. Śledźcie nasz fanpage!

Dzisiejsze warsztaty poprowadziła Pani Agata Szczepaniak i Pan Sergiusz Powałka. Do zobaczenia za tydzień!

Dodano 25.11.2019

Uczniowie Plastyka częścią projektu "Bezpieczny Słupsk"

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła będzie częścią bardzo ważnego przedsięwzięcia, szalenie ważnego dla kwestii bezpieczeństwa w naszym mieście.

Nasi uczniowie wspólnie z opiekunami z naszej placówki będą przeprowadzać w najbliższym czasie wśród mieszkańców Słupska ankietę na temat bezpieczeństwa w mieście. Badanie ma dać odpowiedź na pytanie, w jakich obszarach słupszczanie oczekują poprawy i gdzie widzą potencjalne zagrożenia. To zadanie badawcze realizuje kadra naukowo – dydaktyczna i dydaktyczna Katedry Bezpieczeństwa Narodowego z Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej w Słupsku. Nasza szkoła aktywnie włączyła się w tę inicjatywę i już niedługo na terenie miasta pojawią się nasi uczniowie - ankieterzy z opiekunami, którzy będą nawiać mieszkańców do wzięcia udziału w badaniu. Wyniki posłużą do stworzenia opracowania, które odpowie, co w mieście pod względem bezpieczeństwa jest do poprawy.

W związku z tym w dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Robertem Czyżem z Akademii Pomorskiej w Słupsku na temat projektu dotyczącego badania poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Słupska, w tym badania ankietowego. W spotkaniu wzięła udział licznie nasza młodzież.

Projekt badawczy z ramienia naszej szkoły koordynują Panie Maja Frąckowiak i Małgorzata Siupik- Winiszewska oraz Pan Daniel Stawski.

Cieszymy się niezmiernie, że mamy możliwość wzięcia udziału w tak ważnym przedsięwzięciu, które ma na celu wskazanie jaka jest rola bezpieczeństwa w życiu społeczności lokalnej, które ma coraz większe znaczenie i budzi uzasadnione, wieloelementowe zainteresowanie wielu dziedzin naukowych w wymiarze lokalnym, regionalnym oraz globalnym.

Świetna sprawa!

Dodano 22.11.2019

Recytatorski sukces nauczyciela Plastyka

Z wielką radością informujemy, że Pan Bartosz Chomicz, nasz nauczyciel języka angielskiego, został laureatem prestiżowego ogólnopolskiego 24. Jesiennego Turnieju Recytatorskiego „Romantycznie”. Pan Bartosz zdobył podwójny laur w niniejszym konkursie. Po pierwsze: zdobył prestiżową i nobilitującą Nagrodę Jana Zdziarskiego (Indywidualna Nagroda Jurorska) oraz otrzymał zaszczytne wyróżnienie II stopnia.

Jesienny Turniej Recytatorski „Romantycznie” to jedyny w Polsce, organizowany na najwyższym, profesjonalnym poziomie, turniej promujący rodzimą literaturę romantyczną. Jedyny turniej, podczas którego wykonawcy dwukrotnie ubiegają się o laury (pierwszy raz prezentując dowolną prozę i poezję, drugi raz uczestnicząc w Koncercie Konkursowym „Romantycznie” i prezentując poezję romantyczną), jedyny turniej, podczas którego Koncert Konkursowy ma charakter spektaklu z towarzyszeniem muzyki fortepianowej epoki romantyzmu. Nieodłączną częścią JTR Romantycznie są warsztaty dla uczestników, prowadzone przez najwybitniejszych specjalistów. W programie turnieju oprócz warsztatów pojawiają się co roku liczne wydarzenia towarzyszące, w których uczestniczą wybitni aktorzy, wykładowcy i artyści.

Organizatorem Jesiennego Turnieju Recytatorskiego jest Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie.

Serdecznie gratulujemy Panu Bartkowi! Brawa! Wyśmienity sukces!

Dodano 21.11.2019

Światowy Dzień Życzliwości w Plastyku

Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Miła atmosfera, zawsze panująca w naszej szkole, dziś stała się jeszcze przyjemniejsza za sprawą uczestników Światowego Dnia Życzliwości.

Uściski, wymiana serdeczności, cukierki i naklejki z uśmiechem rozdawane naszym uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, różne, cudowne akty życzliwości, stworzyły niezwykły klimat, jaki wypełnił naszą szkołę. Tego dnia roznosiliśmy również pocztę życzliwości, zamykaliśmy dzienniki na złe oceny i uwagi, rozdawaliśmy kolorowe balony. Była to wspaniała okazja, aby wręczyć każdemu dawkę uprzejmości, serdeczności i życzliwości.

Światowy Dzień Życzliwości, to moment refleksji nad rzeczywistością, którą kreujemy. Wszystko zależy od nas i naszej dobrej woli. Aby włączyć się w obchody Święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. Dobro wraca! Pamiętajmy jednak, że tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. Bądźmy życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień, ale przez cały rok!!!

Dzisiejszą akcję przygotowała Pani Maria Lelakowska (opiekunka szkolnego wolontariatu) wraz z uczniami! Piękna inicjatywa!

Dodano 21.11.2019

II. Festiwal Praw Dziecka z udziałem Plastyka

Dziś wystartował II. Festiwal Praw Dziecka w Słupsku. Mieliśmy wielką przyjemność aktywnie uczestniczyć w pierwszej odsłonie festiwalowej. Imprezę uświetnił m.in. artystyczny występ naszych wspaniałych wokalistek, które przygotowała do wydarzenia, jak zwykle niezawodna, Pani Karolina Pera. Rewelacyjny występ dziewczyn! Naszym artystkom dopingowała liczna reprezentacja uczniów Plastyka. Również nasi wspaniali wolontariusze, którymi się opiekuje Pani Maria Lelakowska, pośpieszyli z posługą wolontariacką, pomagając organizatorom w aspektach logistyczno-organizacyjno – technicznych. Nasza młodzież zabrała też dziś istotny głos w Dialogu Obywatelskim dotyczącym współczesnej edukacji oraz pasji w życiu młodego człowieka – uczniowie aktywnie włączyli się do prowadzonej dyskusji, prezentując błyskotliwe i oryginalne przemyślenia oraz wnioski.

To nie koniec naszego udziału w II. Festiwalu Praw Dziecka, bowiem już 29 listopada nasi uczniowie wezmą udział w Debacie Oksfordzkiej – naszą szkołę będą reprezentować uczniowie: Sandra Grybisz, Iwona Tulula, Jakub Maksymiuk i Kyrylo Bobro. Będzie się działo! To możemy Wam obiecać!

Dziękujemy Przemkowi Kaca za zaproszenie do udziału w festiwalu. Przemku, wielka piątka dla Ciebie i twoich współpracowników! Przed nami kolejne doświadczenia festiwalowe. Nie możemy się już doczekać! Do zobaczenia 29 listopada!

Wydarzenie z ramienia naszej szkoły koordynowali: Panie Małgorzata Siupik - Winiszewska i Karolina Pera oraz Pan Daniel Stawski.

Świetne wydarzenie!

Dodano 17.11.2019

Sandra Skurnóg ze Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Z wielką radością informujemy, że Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2019/2020 otrzymała nasza utalentowana uczennica Plastyka Sandra Skurnóg (kl. III Liceum Plastycznego).

Uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2019/2020 odbędzie się 29 listopada 2019 roku w Auli im. Profesora Mariana Cieślaka na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Jana Bażyńskiego 6, Gdańsk o godz. 10:00.

Sandra jest wyjątkową, mega utalentowaną młodą artystką o szczególnych predyspozycjach plastycznych. To laureatka wielu artystycznych konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich. Bardzo sympatyczna uczennica, powszechnie lubiana przez całą społeczność naszej szkoły.

Wielkie brawa! Serdecznie gratulujemy Sandrze!!!

Dodano 07.11.2019

Bezpłatne warsztaty artystyczne w Plastyku

Liceum Plastyczne imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zaprasza uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych ze Słupska i okolic do uczestnictwa w cyklu warsztatów artystycznych. Zajęcia są bezpłatne!!!

Warsztaty prowadzone będą w ramach kilku grup tematycznych: rysunek, cyjanografia, malarstwo, monotypia. Celem zajęć jest m.in. pobudzenie kreatywności młodzieży, wprowadzenie ich w różne dyscypliny oraz umożliwienie im podjęcia działań twórczych. Spotkania w słupskim Plastyku będą przebiegać pod hasłem: „Enigmatyczny”.

Organizatorzy zapewniają materiały plastyczne, opiekę merytoryczną, indywidualne konsultacje i niepowtarzalną, sprzyjającą skupieniu przestrzeń do pracy twórczej.

TERMINY I TEMATY WARSZTATÓW:

➡️ 25 listopada – rysunek, godz. 16.00 – 17.30

➡️ 02 grudnia - cyjanografia, godz. 16.00 – 17.30

➡️ 09 grudnia – malarstwo, godz. 16.00 – 17.30

➡️ 16 grudnia – monotypia, godz. 16.00 – 17.30

Zajęcia warsztatowe odbywać się będą w budynku słupskiego Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza przy ul. Koszalińskiej 9. Zapisy pod numerem telefonu: 516 248 129. Kontakt również pod adresem mailowym: danielstaw3@wp.pl

Tworzysz, masz pasję, chcesz wyrazić swoje myśli np. kreatywnym rysunkiem i poznać tajniki pracy w zakresie cyjanografii, weź udział w naszych warsztatach artystycznych!

Liczymy na aktywny udział w warsztatach młodzieży szkolnej!

Organizatorzy serdecznie zapraszają!